ساخت وبلاگ رايگان | آزاد بلاگ
سامانه تبادل بازدید
لینک ساز

تجهيزات اعلام حريق چيست؟

سيستم اعلام حريق : به طور كلي تجهيزات كشف و اعلام حريق يا به اختصار تجهيزات اعلام حريق، به مجموعه‌اي از تجهيزات الكترونيكي گفته مي‌شود كه وظيفه آشكارسازي حريق و محل يا زون حريق را در اماكن مختلف بر عهده دارد.شركت ايمن حريق پايدار نماينده رسمي تجهيزات اعلام حريق سنس در ايران مي باشد كه نمايندگي اعلام حريق سنس در تهران را بر عهده دارد.

تجهيزات اعلام حريق سنس، زماني كه آتش (حريق)، دود، حرارت و … بوجود مي آيد شروع به كار مي كند و آژير يا چراغ چشمك زن خطر را به كار مي اندازد. بدين ترتيب به ساكنين محل هشدار مي دهد تا بر اين اساس مقدمات عمليات اطفاء و در شرايط بحراني تخليه افراد و ساكنين انجام پذيرد و همزمان با آن سناريوهاي كنترلي نيز انجام شود.

https://imenpaydar.com/wp-content/uploads/2020/10/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%82-PC5.jpg

انواع تجهيزات اعلام حريق

به طور كلي سيستم اعلام حريق سنس به ۲ نوع تجهيزات اعلام حريق متعارف Conventional و تجهيزات اعلام حريق آدرس پذير Addressable تقسيم مي شود.

تجهيزات اعلام حريق كانونشنال يا متعارف

تجهيزات متعارف از نوع قديمي ترين تجهيرات اعلام حريق سنس است كه علي رغم تغييرات كيفي اندك، همچنان جهت تصرف هايي با شرايط خاص مورد استفاده قرار مي گيرند . دراين سيستم چندين دتكتور و شستي كه يك منطقه از ساختمان را پوشش مي دهند در قالب يك مدار (زون) به هم پيوسته به تابلوي كنترل مركزي متصل مي شوند .

به همين سبب هر مدار نماينده يك منطقه (زون) است. نحوه هم بندي تجهيزات كشف و آشكارسازي (تشخيص) نسبت به تابلوي كنترل مركزي به صورت شاخه اي و يا به عبارت ديگر شعاعي است. هر تابلوي كنترل مركزي متعارف مي تواند ۱۶،۱۲،۸،۴،۲ و يا مدارهاي بيشتري را پشتيباني كند.

https://imenpaydar.com/wp-content/uploads/2020/10/%D8%AF%D8%AA%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D9%85%D8%A7-%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA.jpg

اجزاي تجهيزات اعلام حريق متعارف

در اغلب سيستم اعلام حريق متعارف، مدار هشدار دهنده ديداري و شنيداري (آژير و چراغ چشمك زن) از مدار كشف و تشخيص كه مبناي تعيين مناطق هستند جداست. اما در گونه اي از سيستم هاي متعارف كه به سيستم متعارف دو سيمه معروف است، مي توان آژيرها/چراغ چشمك زن ها (استروب ها) را نيز در مسير دتكتورها و شستي ها قرار داد كه در اين صورت، صرفه جويي قابل توجهي در مقدار لوله گذاري و سيم/كابل كشي به عمل خواهد آمد .

بيشتر بدانيد : تجهيزات اطفاء حريق

بطور خلاصه سيستم اعلام حريق متعارف سيستمي است كه درآن اجزاي ميداني مانند دتكتورهاي دود، حرارت، دود و حرارت (تركيبي) و شستي هاي اعلام حريق به صورت آنالوگ همگي به طور موازي به يك زوج سيم متصل مي‌شوند و در صورتي كه هر يك از اجزاي ميدان از حالت نرمال به حالت آلارم تغيير كند، سيگنال جريان افزايش يافته و كنترل پنل مركزي با توجه به اين تغيير جريان و افزايش آن نسبت به حالت نرمال (Stand-By) به حالت آلارم تغيير وضعيت خواهد داد .

شركن ايمن حريق پايدار نمايندگي اعلام حريق سنس اعلام مي دارد :

تمامي تجهيزات اعلام حريق سنس از قبيل دتكتور سنس، آژير سنس، كانونشنال سنس و غيره را با قيمت مناسب در اختيار مشتريان خود قرار مي دهد.

https://imenpaydar.com/wp-content/uploads/2020/10/%D8%B4%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1.jpg

تجهيرات آدرس پذير

اصول كشف و تشخيص حريق در سيستم هاي آدرس پذير مشابه سيستم هاي متعارف است، بجز اينكه در اينگونه از سيستم ها، هر يك از دتكتورها (دتكتورهاي اتوماتيك) و يا شستي ها، داراي آدرس منحصر به فردي هستند كه از طريق آن تابلوي كنترل مركزي (پنل مركزي اعلام حريق) قادر به شناسايي و تعيين محل دقيق هر يك از آن ها است.

مدار كشف در اينگونه از سيستم ها به صورت حلقه اي (لوپ) است كه از تابلوي كنترل مركزي آغاز و به همان تابلو ختم مي شود و كليه تجهيزات كشف و اعلام در همين مدارهاي حلقوي جاي مي گيرند.

هر لوپ مي تواند به تناسب تعداد تجهيزات و سطوح مورد حفاظت، يك يا چند منطقه (زون) را شامل شود و هر تابلوي كنترل مركزي آدرس پذير نيز مي تواند يك يا چند حلقه را پشتيباني كند.

بيشتر بدانيد : خودرو بر

قيمت سيستم اعلام حريق sens

قيمت سيستم اعلام حريق sens به صورت محصول در اين صفحه وجود دارد.

شما مشتريان عزيز مي توانيد محصولات اعلام حريق سنس را با قيمت مناسب در فروشگاه ما تهيه تماييد.

آدرس : تهران، ميدان توحيد، خيابان ستارخان، كوثر دوم، پلاك 1، طبقه 6، واحد 39

تلفن تماس : 02166949535 و 02166949534

ایجاد وبلاگ با امکانات و سئوی بالا

ثــبت نــام